Op 21 juni a.s. de week waarbij vele afsluitingen zijn vanwege de NAVO-top worden toch nog landelijke evenementen georganiseerd. Wilt u liever niet in de brandende zon lopen en ook niet bruin worden op het strand, dan is dit uw kans om deze mooie events te beleven. Reist u mee naar deze locaties? Kijk vooral naar de links onderaan de blog.
Gerelateerde artikelen
Dag van de Componist (20 en 21 juni)
Op en rond zaterdag 21 juni 2025 vindt de vierde editie plaats van de Dag van de Componist. De Dag van de Componist maakt van Nederland één groot muziekstation. Tijdens het landelijke festival zetten meer dan twintig deelnemende steden hun componisten in de schijnwerpers met allerlei activiteiten, zoals concerten, workshops en lezingen. Stadscomponisten componeren voor het festival een nieuw Stadslied. Het publiek kan van station naar station meereizen met de New Music NOW Express (met oud materieel van de spoorwegen). Live-optredens vinden plaats in de drie treincoupés en op de stations. Radiostation NPO Klassiek en online muziekplatform newmusicnow.nl besteden volop aandacht aan Nederlandse nieuwe muziekkunst. De Dag van de Componist is een initiatief van New Music NOW en is uniek in Europa.
Met de Dag van de Componist viert Nederland het belang, de waarde en het plezier van nieuwe muziek. Componisten die hier en nu in ons land actief zijn, verdienen het om veel vaker gehoord te worden. Op het festival staan zij daarom volop in de belangstelling, in al hun veelzijdigheid. Ze zijn herkenbaar aanwezig en aanspreekbaar voor het publiek, geven workshops en lezingen, stellen programma’s samen en geven een ‘kijkje in hun wereld.’ En natuurlijk klinkt hun muziek. Niet alleen in concertzalen, maar ook op straat, radio -en treinstations en in de trein. Met de Dag van de Componist wil initiator New Music NOW niets minder dan een beweging in gang zetten, want creatie en nieuwsgierigheid horen in het hart van het muziekleven.

Nederland (1971): 25 Gulden Sweelinck bankbiljet. Jan Pieterszoon Sweelinck (1562-1621) is de grootste componist die Nederland ooit heeft voortgebracht.
De Dag van de Componist vindt plaats op en rond zaterdag 21 juni 2025 en bestaat uit de volgende onderdelen:
Meerdaags programma met meer dan 200 componisten in meer dan 20 steden
Vele muziekorganisaties en componistencollectieven werken samen als het New Music NOW Netwerk. Zij gaan aan de slag met componisten uit hun stad en buurt en presenteren in ruim 20 steden meer dan 200 activiteiten. De deelnemende steden zijn onder andere Amsterdam, Arnhem, Utrecht, Rotterdam, Den Haag, Den Bosch, Eindhoven, Tilburg, Heerlen, Maastricht, Almere, Amersfoort, Zwolle, Groningen. De netwerkpartners voor de Dag van de Componist zijn onder andere TivoliVredenburg, Concertgebouworkest, Amare, de Doelen, Musis & Stadstheater Arnhem, November Music, Gaudeamus, Intro in Situ Heerlen/Maastricht, De Link Tilburg, Orkest De Ereprijs en vele koren, ensembles, muziekverenigingen, conservatoria, muziekscholen, kunstenaarscollectieven, uitgevers en producenten.
Voor de echte liefhebbers ook nog muziek te luisteren op 20 juni (19:30 uur en 20:30 uur) en 21 juni (om 05:19 uur (!)). Zie de links onderaan de blog.
Dag van de Bouw (21 juni)
De Dag van de Bouw vindt plaats op zaterdag 21 juni 2025. Op deze dag openen bouw- en infrabedrijven door heel Nederland hun bouwplaatsen voor het publiek, zodat iedereen een kijkje achter de bouwhekken kan nemen.
Belangrijkste punten
- Doel: Bouwplaatsen openstellen voor het publiek om te laten zien hoe bouwprojecten tot stand komen
- Organisatie: Bouwend Nederland
- Activiteiten: Bezichtigingen, rondleidingen, interactieve presentaties, en soms ook activiteiten voor kinderen
Wat kun je verwachten?
Tijdens de Dag van de Bouw kun je een kijkje nemen bij verschillende soorten bouwprojecten, zoals:
- Woningen (nieuwbouw en renovatie)
- Infrastructuur (wegen, dijken, sluizen, etc.)
- Stations en andere openbare gebouwen
- En nog veel meer!
Je kunt vragen stellen aan professionals in de bouw en meer te weten komen over de verschillende aspecten van een bouwproject. Meer informatie over de Dag van de Bouw, deelnemende bouwplaatsen en aanmelden voor rondleidingen is te vinden op de website van Dag van de Bouw. Je kunt ook de bouwkalender van Bouwend Nederland raadplegen.
Open Tuinen Weekend (21, 22, 28, 29 juni)
Groei & Bloei opentuinenweekend 2025
Het Groei & Bloei opentuinenweekend 2025 is op 21 en 22 juni. Heerlijk dwalen door tuinen en ideeën opdoen voor je eigen tuin! Kijk voor het laatste nieuws en voordat je op pad gaat vooral ook op de website van de afdelingen bij jou in de buurt of je eigen afdeling. Ontdek mooie en bijzondere bloemen- en plantencombinaties, wandel door origineel ontworpen tuinen en bekijk allerlei materialen en toepassingen. Een mooie gelegenheid om andere tuinliefhebbers te ontmoeten, tips en trucs uit te wisselen en vernieuwende ideeën op te doen voor je eigen tuin. De tuinen zijn in heel Nederland te bezichtigen. Neem voor meer informatie contact op met de afdeling in de buurt of bekijk de afdelingswebsite. Wil je naast dit weekend tuinen bezoeken, kijk dan op de open tuinen site bezoekmijntuin.nl.
In Vlaanderen kun je ook open tuinen bezoeken op 25 mei, 28 en 19 juni en 7 september 2025. Dat wordt georganiseerd door www.opentuinen.be. Wil je tuinen bezoeken in jouw buurt? Vaak werken afdelingen van Groei & Bloei samen voor een mooi programma met open tuinen in het seizoen, bijvoorbeeld in Drenthe met een jaarlijks opentuinencarroussel.
Matariki Festival (21 en 22 juni)
Het is alweer 15 jaar geleden dat er een bijzonder moment plaatsvond: de overhandiging van twee prachtige waka’s, Te Hono ki Aotearoa en Abel Tasman. Dit unieke evenement leert je meer over Maoricultuur en viert 15 jaar samenwerking met Toi Maori en The Dutch Waka Crew. Maak kennis met makerschap, bewonder de prachtige waka’s en doe mee aan inspirerende workshops en lezingen. Maori-gasten uit Nieuw-Zeeland en Engeland delen hun verhalen en gebruiken, en samen laten we de waka’s te water. Daarnaast staat het weekend ook in het teken van Matariki, oftewel Maori Nieuwjaar. Een onvergetelijk weekend vol cultuur, verbinding en wereldburgerschap. Allemaal naar het Wereldmuseum Leiden.
Matariki markeert het Maori nieuwjaar. Vier het bij Wereldmuseum Leiden met een weekend vol workshops, lezingen en activiteiten. We vieren ook het jubileum van 15 jaar waka’s in Leiden. Leer meer over de Maoricultuur, ontmoet internationale gasten en laat je inspireren door verhalen, vakmanschap en verbinding.

New Zealand (2024): Matariki – Maori new year
Pinkpop (20, 21, 22 juni)
Pinkpop is een jaarlijks popfestival in Landgraaf, dat sinds 1970 normaal gesproken in het weekeinde van Pinksteren plaatsvindt. Het festival duurt drie dagen (sinds 1996) en trekt per dag ongeveer 68.000 mensen. Sinds de eerste editie heeft het festival ruim anderhalf miljoen bezoekers gehad en hebben er meer dan 500 verschillende artiesten en bands opgetreden.

Nederland (2019): 50 jaar Pinkpop
Drie prachtige namen (headliners) schitteren bovenaan de poster van onze 54e editie: Justin Timberlake (vr), Olivia Rodrigo (za) en Muse (zo). Alle kaartjes zijn verkocht. Enkele artiesten, die optreden:
20 juni: Justin Timberlake, Tate McRae, Oscar and The Wolf, Inhaler, Weezer, Alestorm, BENEE, Confidence man.
21 juni: Olivia Rodrigo, The Last Dinner Party, Faithless, Mark Ambor, Joost, The Academic, Amyl and the Sniffers, Claude.
22 juni: Muse, KoRn, Dean Lewis, girl in red, Biffy Clyro, The Boxer Rebellion, DeWolff, Everything Everything.
Meer info:
Dag van de Componist:
https://newmusicnow.nl/dag-van-de-componist
https://nieuwgeneco.nl/dag-van-de-componist-2025/
Dag van de Bouw (behalve in Den Haag, want die dag werd i.v.m. de NAVO-top al gehouden op 14 juni):
Rijkswaterstaat, 21 juni:
https://www.rijkswaterstaat.nl/over-ons/contact/ontmoet-rijkswaterstaat/dag-van-de-bouw
Open Tuinen Weekend (21, 22, 28, 29 juni):
https://groei.nl/opentuinenweekend
In België op andere dagen: 28 en 29 juni en 7 september
https://www.landelijkegilden.be/themas/open-tuinen
Matakiri festival (21 en 22 juni):
https://leiden.wereldmuseum.nl/nl/zien-en-doen/activiteiten/matariki-2025
Pinkpop (20, 21, 22 juni): https://pinkpop.nl/
Reacties (0)
Schrijf een reactie
(registratie is niet nodig)