De Pieterskerk in Leiden heeft precies 500 jaar geleden zijn toren verloren en daarom heeft de Leidsche Postzegelvereniging een persoonlijke postzegel laten maken, zie het artikel van 13 januari. Maar, er is ook een bijzonder poststempel aangevraagd bij PostNL.
Op de – inmiddels traditionele – Postzegeltotaaldag van de vereniging werd op 15 januari 2012 een kleine tentoonstelling gewijd aan deze Leidsche Pieterskerk. De Pieterskerk had tot het begin van de 16e eeuw een ander aanzien dan vandaag de dag (anno 2012). Oorspronkelijk had de kerk namelijk een toren die hoog boven Leiden uitstak.
De toren moet zo´n 100 meter hoog zijn geweest, wat hoog genoeg was – voor zeelieden op de Noordzee – om de Pieterskerk als baken te gebruiken. De toren werd dan ook `Coningh der Zee` (koning der zee) genoemd. In de nacht van 4 op 5 maart 1512 stortte de toren van de Pieterskerk helaas in om daarna nooit meer herbouwd te worden wegens geldgebrek.
Op de postzegel zien we de kerk zowel met als zonder toren. In het middel van het stempel zien we de kerk zonder toren.



















Reacties (0)
Schrijf een reactie