Een FDC briefkaart uit 1871, een briefje met naamstempel uit 1851 en een hele bijzondere prentbriefkaart uit 1940. Het zijn slechts een paar voorbeelden van de ruim 3100 kavels die op 26 september worden geveild door veilinghuis “Sheraton & Peel” (postzegels, postgeschiedenis, postzegels en stempels). Over een paar pronkstukken kunnen we alvast wat vertellen.
Zeldzame briefkaart uit België, 01-01-1871
Uit een grote doos Belgische postwaardestukken komt deze eerste briefkaart van België, gebruikt op de eerste dag van uitgifte: 1 januari 1871. Dit is een grote zeldzaamheid. Er zijn heel wat minder FDC briefkaarten van België bekend dan de 35 geregistreerde Nederlandse.

Briefje uit 1851 met naamstempel, De Lage Zwaluve
Dit briefje dateert uit 1851 en heeft dus geen postzegel. De postzegel kwam immers pas in 1852. Het briefje, geschreven in Moerdijk, werd verzonden naar Hooge Zwaluwe. Er staat op dit –zeker niet zo fraaie- briefje een prachtig naamstempel (vroeger noemde men dat langstempels) van De Lage Zwaluve. Nader onderzoek leerde dat het stempel foutief in alle boeken is vermeld. Het zit hem in het laatste woord: Zwaluve. Jawel, met een V. Geen enkele auteur heeft dit stempel juist beschreven: het is Zwaluw of Zwaluwe. Fout dus allemaal!

Bijzonder veldpoststuk uit 1940
Deze prentbriefkaart van het station van Zutphen werd gebruikt door de Duitse veldpost op 14-5-1940. Dat was toch wel vroeg. De Duitsers marcheerden Nederland binnen op 10 mei 1940. Wat blijkt nu na uitvoerig uitzoekwerk? Een pantsertrein van het Duitse leger was tijdens de opmars in Zutphen gestrand. Heel bijzonder, want veldpoststukken mochten natuurlijk niet verraden waar het legeronderdeel zich bevond!


De gehele catalogus van de aanstaande veiling staat op de website van René Hillesum Filatelie. Naast de catalogus (in PDF formaat, waarbij je op ieder trefwoord kunt zoeken) zijn er ook heel veel scans aanwezig van zeer goede kwaliteit. Alle gegevens om zelf ook aan de veiling mee te doen staan hier ook, evenals de tijden van de kijkdagen die, uiteraard, in de eigen kijkzaal plaatsvinden.



















Reacties (0)
Schrijf een reactie