Vandaag start de 18e editie van de 50+ beurs, de grootste Europese beurs voor actieve 50-plussers. Ook TNT Post zal hier, samen met DAVO staan (hal 7, gang E, stand 77). Nieuw is het feit dat TNT Post vanaf heden op elke beursdag met een nieuw Beurspostzegelvelletje zal komen. Hierbij zal TNT Post het thema van de beurs altijd proberen centraal te zetten.
Dit jaar is het thema ‘Tijd om te genieten!’. Naar aanleiding van dit thema heeft TNT Post ‘actief’ en ‘genieten’ aan elkaar gekoppeld en komt er elke dag een sportief velletje uit.
Naast de verkoop van de Beurspostzegels, zal er aandacht worden besteed aan het prachtige Waddenboek maar er zal ook een Persoonlijke Postzegelprinter op de beurs staan. Met je eigen USB-stick kan je voor € 7,50 je eigen vel postzegels laten printen. Maar ook een persoonlijke foto kan gemaakt en gebruikt worden voor een vel postzegels. Voor 3 vellen geldt een actieprijs van maar € 20,-
De vijf velletjes die de komende dagen worden uitgegeven zijn vervolgens:





De Beurspostzegels kosten € 1,95 per velletje en bij afname van 4 velletjes krijg je de 5e gratis.
Mocht je niet naar de 50+ beurs kunnen komen, dan zijn de velletjes te verkrijgen via het abonnement ‘Beurspostzegels’.



















Reacties (46) Schrijf een reactie
Na Hertog post is dit weer een gelegenheid waar de handel op het gebied van persoonlijke zegels het nakijken heeft .Tegen TNT kan ik meegeven dat er nog een aantal handelaren zijn die omzet maken misschien zijn er nog wat velletjes over !!De tijd komt op deze manier steeds dichter bij dat ik de handdoek in de ring gooi ,daar zal ik dan zeker een persoonlijke zegel van laten maken!
Aad, je had op de 50+ beurs moeten staan met je persoonlijke jij of ik setjes. Was je zo los geweest als ze in de nvph-catalogus staan. Maar nee die roze wolk ging helaas dit jaar niet door… :D Volgend jaar beter.
@AADB,
Hoe kan de handel getroffen worden door het feit dat de organisatie van Hertogpost en thans TNT Post zelf velletjes persoonlijke postzegels uitgeeft? Voor de handel (die wordt toch vertegenwoordigd door de nvph) bestaan deze zegels niet. Het zijn slechts gegomde plaatjes die je vooral niet moet verzamelen. (Zie mijn reacties bij eerdere artikelen)
Tsja JS als je als NVPH mede een evenement organiseerd een spreker over persoonlijkezegels op een ledenvergadering uitnodigd die een 30 minuten durende propaganda speeche mag houden over dit item en toestaat staande de vergadering te laten zeggen dat de uitgekomen velletjes uitsluitend door de particulier gekocht kunnen worden ja dan laat je het kaas van je brood halen .Als je in een regelmatig gehouden overleg met TNT niet aan de orde steld dat de beurs velletjes ook naar de handel toe aangeboden kunnen worden dan laat je ook de kaas van je brood eten .En als je nu weer achter het net vist bij een 50+ beurs ja dan kan je met recht zeggen waar is de belangen behartiging gebleven .En als je het voorelkaar krijgt het een aantal jaren te laten duren en toestaat dat de TNT vermeld dat zij tnt de fdc,s uitgegeven dan is inderdaad de belangen behartiging ver te zoeken .Maar omdat de nvph de enige club is die een catalogus het licht doet zien ,een keuringscommissie heeft ,en een eerstedagenvelop uitgeeft die er voor zorgt dat ik in ieder geval een eerste aanzet krijg voor een plak kaas ja zo lang wil ik die club nog wel verdedigen .Wat mij betreft nemen ze alles op of de omzet daar door wordt verhoogd wie zal het weten .Uitgaande van de ervaring zal dit niet het geval zijn ,je kan de euro,s maar 1 keer uitgeven aan het een of het ander .
Erg handig dat in het artikel ook nog de weg wordt gewezen hal zus of zo stand …. is dit een onderschatting van de 50 plusser of is men bang dat een ander er met de euro,s vandoor gaat ,misschien handig om ook de toiletten aan te geven want van deze reclame wordt ik echt niet goed .!
Als nieuwtje kan ik melden dat een postzegelhandel in de galileistraat 58 denhaag met de naam edison in een gedoog situatie met de nvph een z.g bedrijfszegel heeft uit gegeven ,deze wordt kado gedaan bij de aankoop van de nieuwe in hard kaft uitgegeven nvph .Heeft u een tomtom dan toetst u 2561th in + het nummer 58 de tomtom brengt u dan op het adres waar eventueel een gratis drankje op u wacht .
@Aadb
Je bent er blijkbaar nog steeds niet achter, dat TNT Post gewoon een commercieel bedrijf is, die zelf bepaalt hoe of waar en in welke vorm ze hun postzegels gaan verkopen.
Dst ze op deze wijze de NVPH-handelaar concurrentie aandoen? Tja, het zij zo. TNT Post is wel een van de hofleveranciers voor de de “handel”.
Gelukkig geen gesodemieter met zo’n ongein verschijsel als “spaarpostzegels”, die alleen in zeer beperkte mate en voor een zeer beperkt publiek verkrijgbaar zijn
TNTpost verkoopt via diverse kanalen diverse soorten zegels voor diverse soorten doelgroepen. (een uitgekiende multimediastrategie) De postzegelhandel kan zelf ook series ontwikkelen (a la jij of ik setjes) en die naast het bestaande pp materiaal opnemen in de catalogus. Een beetje creatiever mag ook nog wel bij de nvph. Het jij of ik setje was het eerste proefballonnetje van de nvph en hoort eigenlijk ook in de catalogus! Dus Aad, wanneer komt de nvph met de eerste serie met alle uitgegeven catalogi van de nvph? Moet ik zoiets verzinnen of slaapt men daar nog?? Ik mis creativiteit.
@Johan,
Pas op Johan, niet te hard praten tegen de heren van de nvph (en KNBF), want dan schrikken ze misschien wakker en gaan ze om een verpleegster roepen.
Cre-a-ti-vi-teit heeft dat iets te maken met fi-la-te-lie??
Slapende honden moet je spreekwoordelijk niet wakker maken. Slapende handelaren (in de meeste gevallen een pleonasme) kun je niet wakker maken.
JHA schiet ik toch in de lach met je laatste zin over zeer beperkte mate en en beperkt publiek .Daar had ik het dus over wij de handel kunnen er niet op een normale wijze aan komen . En ach ja de SPAARPOSTZEGEL met een oplage van slechts 1000 stuks is gratis waar vind je dat nog .En je weet gratis is iets wat je krijgt waar je niet om gevraagt hebt .Dat de eerste nummers inmiddels al veel gevraagt worden het zij zo ik handel er niet in .En geef mij een pot euro,s en heel wel en niet verzamelend nederland zit aan de spaarpostzegel maar ja ik ben TNT niet en moet het met een klein budget doen .
Johan creativiteit genoeg alleen medewerking is het probleem alles duurt lang mede omdat de werkende leden ver uitelkaar wonen ,en men een zaak heeft die men moet runnen .Het lijkt simpel maar dat is het niet probeer maar eens de agenda te trekken van een aantal mensen om je heen je ziet dan dat er weinig overeenstemming is met de tijd die men heeft .Ik doe mijn best dat mag wel duidelijk zijn !
@Johan (15 sep 20u09): op de 50+beurs staan kost minstens 2994 euro aan deelnamekosten (kleinste formaat stand, inschrijfgeld, milieubijdrage etc etc; bron 50plusbeurs.nl). Daar komen nog extra bij kosten van je eigen arbeid, reis en verblijf, promotie naar potentiële klanten, en investeren in een voorraad te verkopen artikelen.
Je moet dan wel extreem veel zegels en velletjes verkopen om er niet op toe te leggen.
Is er eigenlijk wel een ándere NVPH-handelaar dan AadB die op dit blog meepraat? En lijkt het daardoor of hij mikpunt is geworden van alle tekortkomingen die men de NVPH vindt hebben?
De bijdragen van Aad vind ik over het algemeen lezenswaardig wat betreft inhoud. Ze bevatten inzichten en meningen die de zaken belichten vanuit heel andere perspectieven dan het mijne. Aad’s Aanwezigheid hier op het blog is een verrijking.
@PaulV
Helemaal mee eens!
Ach ja het lukt mij om en de persoonlijkzegels de nvph en de reeds door 1 persoon ontdekte SPAARPOSTZEGEL onder de aandacht te krijgen .Tevens heb ik voor de liefhebber natuurlijk nog de SPECIALITEITEN catalogus 2006/2011 in de aanbieding (1/2 prijs ) ,aan de critici die inmiddels alles van de speciaal catalogus 2006/2011 afweten de vraag wat staat er op blz 97 voor de goede inzender ligt de eerste door de nvph gedoogde persoonlijke bedrijfspostzegel nr 1 klaar .Uw zelfklevende mail met pvda gom is welkom tot morgenochtend 8 uur !
Nog voor “morgenochtend 8 uur” dus vóór 18 sept 08:00uur alhier mijn oplossing, met (linksdraaiende) pvda-gom: daar staat Het Franse postwezen in Napoleontisch Nederland (1811-1813).
Die pvda-gom is pas interessant: het is links én het draait.
En eerlijk gezegd: ik spaar Nederland modern, die ouwe post van Napoleon vind ik niet interessant. Van heel veel brieven in de lijst op p.97 e.v. bestaat maar een of slechts enkele exemplaren, voor de écht volhoudende verzamelaars.
Paul Prima gefelicitewerd de oplossing is binnen en ik zie dat het aantal deelnemers bij 1 is blijven steken .Ik konstateer dan ook maar dat slechts 1 forum lid het onvolprezenboek in huis heeft ,en de intresse naar persoonlijke bedrijfspostzegels ook niet erg groot is .Ik zal dan ook de winnaar nadat ik zijn adres gegevens via de mail ontvang verblijden met de nr 1 uit een te verwachte serie van 7 .Ook de resterende zegels worden kosteloos in een envelop met een frankering die bestaat uit een SPAARPOSTZEGEL nr 5 aan hem toe gezonden
Beste TNT,
Wij hebben op de 50+ beurs allebei een pakketje 50+ beurs zegels gekocht voor € 8,-.
De aktie zegt dat we 4 velletjes betalen en de 5de gratis krijgen.
1 velletje kost 1,95, dat zou 7,80 zijn. Geen eerlijke voorlichting vinden wij. ‘t Gaat maar over 0,20 eurocent per setje, maar toch.
Best R.A/G.D.
de actie was ook gespreid over 5 dagen – elke dag een nieuw blok! Bent U elke dag geweest?
Coulance van Els Schouten om ze alle 5 alvast mee te geven en daarom niet zeuren over 20c!
Met die coulance valt het wel mee: er staat onder de afbeeldingen van de velletjes in dit artikel dat er een actie met voordeel is “5 halen 4 betalen”, lijkt mij dat je niet op elke dag hoeft terug te komen. Dus 7,80 is de prijs.
En 20 cent is 20 cent. Er had de juiste prijs afgerekend moeten worden. En de kopers hadden direct aan de balie kunnen zeggen dat er een foutieve prijs gerekend werd.
Rein, weet je zeker dat Els op dat moment op de stand stond én met RA+GD afrekende? Er werken ook andere TNT-ers op de stand op de verschillende beurzen die ik bezocht heb.
“Naar aanleiding van dit thema heeft TNT Post ‘actief’ en ‘genieten’ aan elkaar gekoppeld en komt er elke dag een sportief velletje uit.”
Als je op de 2e dag komt moet je niet als vanzelfsprekend aannemen dat het blok dat de 3e, 4e en 5e dag “uitkomt” al beschikbaar is…..
Uitgaande wat in bovenstaande advertentie staat vermeld begrijp ik niet waarom er elke dag een ander velletje verschijnt .Ik lees in de bijdrage dat er komplete sets verkocht werden wie neemt wie nu in de maling .Is het niet handig om direkt te vermelden dat er komplete setjes liggen misschien dat er dan meer mensen komen (dit weet ik zeker omdat een van mijn agenten dan op pad kan ) .Deze ongein van elke dag een ander velletje is ook op de Hertogpost toegepast met als resultaat dat er aan alle kanten mee geleurd wordt .Beursen organiseren prima er kunnen er op gebied van persoonlijkezegels e.d niet genoeg zijn ,maar laat de organisatie zich svp niet met de handel daarin bemoeien .Of te wel de bekende schoenmaker haal ik weer van stal !Quiz vraag van vandaag op welke side staan de meest bekende persoonlijke postzegels ,www.postman600.eu mag niet mee doen aan deze quiz De eerste 5 goede oplossers kunnen een bijzondere persoonlijke postzegel te gemoet zien .Inzenden kan tot morgen ochtend 9 uur .
TNT omzeilt de handel (= tussenschakel) en de handel omzeilt TNT door de pp zegels te negeren in de catalogus?
Johan helemaal gelijk daarom stel ik voor om alles wat er nu instaat over de persoonlijke zegels ook maar te verwijderen.Onbekend maakt onbemint en dan kunnen we ons weer met de serieuse filatelie bezig houden .Je weet wel blz 97 etc van de specialiteiten catalogus .Omdat ik als fanatiek postzegel mapjes verzamelaar nog steeds niets kan lezen over de verpakkingen kan je deze ook wel verwijderen ,daar was al een eerste aanzet voor gegeven door de plaatjes te verwijderen .De prijzen in dit sprookjes boek laten we een paar jaartjes achterwege zodat er een ware vraag komt naar de cataloguswaarde want daar schijnt het allemaal om te draaien .De openingszin van de verzamelaar hoeveel zit er in en hoeveel % moet ik betalen kan dan een tijdje in de ijskast . Ik verheug mij op de dag dat de verzamelaar dan met zijn mond vol filatelistische tanden staat .
@AadB
“Filatelistische tanden”
Welke, de zelfklevende of de gegomde?
Hoezo “side”??? F-side? of de ADO-site?
Ja Rein dat krijg je als je alleen lagere school hebt gedaan en nooit iets hebt bijgeleerdtdtdt.Als de vos Rein gaat heten boer pas op je tanden met of zonder gom (doe maar zonder ik neem mijn potje gim gom wel !
deze site blijft echt leuk !!!!!
Ja Toon de wereld is een strijdtoneel en ieder krijgt zijn eigen deel(g) koekje van verkade erbij?!
‘t was toch pijpkaneel ?? :-)
@AADB
De voorwaarde van jou laatste quiz gelezen hebbend concludeer ik dat ik niet uitgeloten ben van deelname, want ik ben niet http://www.postman600.eu. Volgens mij is dat echter wel de website waar de meeste persoonlijke postzegels te koop zijn Op dit moment circa 2.500 verschillende zegels en velletjes. Wekelijks groeit dit aantal. Bovendien zijn de zegels onderverdeeld naar jaar van uitgifte en naar type zegel.
De laatste spaarzegel uitgegeven door Postzegelhandel Edison in Den Haag (Ik weet niet of je die toevallig kent) heb ik nog niet. Inmiddels is dat een leuke serie aan het worden!
Jaja er zitten ook slimmerikken op het blog deze slimmerik die inderdaad http://www.postman600 niet is krijgt toch de verrassende prijs Gefilaciteerd met je prijs die een deze dagen naar je toekomt nadat je natuurlijk wel je adres gegevens doormaild.Ja en die SPAARPOSTZEGEL nt 5-2010 ontvang je natuurlijk ook zonder ook maar iets te kopen want ik heb goede kontakten met die knaap die ons alle het ware licht heeft doen zien !
Emilio dit is filaleuterende vrijheid .
Nieuws van het front vanavond vanaf een uur of 8 passeren een aantal persoonlijkepostzegel velletjes marktplaats misschien iets van uw gading bij ..Ik hoop dat dit bericht door de reclameliacommissie komt !
@AadB
heette die gom niet Gimborn? Achja, die was toch niet voor postzegels in gebruik….
Rein Als kind noemden wij dat altijd pak de gimgom ff en dat deed je dan ,met de rubberentuit lekker smeren op papier en karton .Heb je marktplaats al bekeken daar staat wel een en ander op ..
50PlusBeurs drukbezocht
(Novum) – De achttiende editie van de 50PlusBeurs in de Jaarbeurs Utrecht heeft dit jaar 98 duizend bezoekers getrokken. Dat meldt de organisatie. Dit aantal is evenveel als vorig jaar. De beurs voor senioren, die woensdag begon, beleefde zondag de slotdag.
Donderdag werd de beurs met 23 duizend belangstellenden het drukst bezocht. Dit jaar waren er 578 standhouders die op vijftigduizend vierkante meter hun waar aanboden. De organisatie claimt dat het evenement het grootste in zijn soort ter wereld is.
De eerste 50PlusBeurs vond in 1993 plaats. Bron: Novum.
Bovenstaand, creatief????
Ik was creatief.
Met het WMC en de Limburgse filatelisten dagen heb ik een persoonlijke zegel laten maken.
Ik heb ze te koop aangeboden.
Waarom wil niemand ze hebben, ik heb er nog?
Niet gezien dus graag een plaatje sturen naar mij http://www.aadbeglinger729@hotmail.com
gr
Enne ….. de fietslatelist heeft er weer ééntje bij, voor het thema: De fiets in de Nederlandse Filatelie.
@Jan, je kunt ook met een thema “hometrainers” beginnen zie ik (derde velletje van boven. Toch ook een soort fiets ?
@ Jan van Tellingen,
Helaas Jan, want de nvph en de KNBF vinden dit geen echte postzegels. Ik verwijs je naar de inleiding van de nvph catalogus die je ongetwijfeld zult hebben als zijnde een onmisbaar naslagwerk voor elke Nederlandse verzamelaar en filatelist, zichzelf het predicaat “Speciale” toegedicht hebbende en buitengewoon gezaghebbend, en dan vooral op het gebied van de moderne Nederlandse filatelie (inclusief de Fietslatelie uiteraard, want men is alomvattend, compleet en getuigend van een grote kennis van zaken).
P.S. Voor ECHTE filatelisten is er ook nog een aantal echt interessante en ook leuke websites. Daar vind je wel relevante en adequate informatie over moderne Nederlandse filatelie. Bovendien vind je op de website http://www.postman600.eu WEL een veelheid aan informatie over bijvoorbeeld persoonlijke postzegels en desgewenst kun je de meeste tot nu toe verschenen typen er zelfs ook nog kopen.
Persoonlijke postzegelprinter op 50+ beurs
Zoals Lia in haar artikel heeft aangegeven was er gedurende de 50+ beurs een gelegenheid om met een aldaar aanwezige (OKI) printer eigen persoonlijke postzegels te laten vervaardigen. Voor de verzamelaars van persoonlijke postzegels, maar ook voor de gespecialiseerde verzamelaar van Nederlandse postzegels was dit een MUST. Immers de betreffende printer had, zoals te verwachten was, een geheel ander printraster dan de tot dusverre bekende OKI printers. Dat betekent dat een velletje/zegel afkomstig uit deze printer een afzonderlijk en geheel eigen type persoonlijke postzegel is, waarvan er slechts zeer weinig vervaardigd zijn. Mijn inschatting is dat de totale oplage niet meer dan circa 250 tot maximaal 300 velletjes bedraagt die gedurende de 5 beursdagen zijn verkocht. Bovendien zijn de meeste kopers geen filatelisten, maar toevallige bezoekers van de 50+ beurs die een foto van zichzelf hebben laten maken, om die vervolgens 1 of 2x te laten afdrukken. Op de bovengemelde website zullen binnenkort enkele zegels van dit type worden aangeboden, maar overigens verwacht ik dat deze zegels vrijwel onvindbaar zullen blijken voor degenen die deze nog zouden willen aanschaffen.
Kortom: hulde aan Lia voor het snel en adequaat vermelden van de betreffende informatie en jammer voor diegenen die het bericht genegeerd hebben en/of niet de moeite genomen hebben om voor E 12,50 (in de voorverkoop bij Primera) een kaartje voor deze beurs te kopen en de TNT stand te bezoeken.
JS hoe meer je schopt des te meer de kans dat de zoals jij dat noemt de enige gezaghebbende speciaal catalogus blijft zo die is ,met aanvullingen over de z.g oude filatelie .En laten we vaststellen wanneer de dag aanbreekt dat alles zo ver bekend over de persoonlijke zegels beatrixen julia,s etc er altijd weer verzamelaars komen die miauwen dat hun verzamel gebied niet vermeld wordt .Ik denk daar bij aan die meneer uit denhaag die gespecialiseerd is in de verpakkingen van postzegelmapjes en de diverse uitvoeringen van de fdc.s Ned.Antillen en Suriname .
@AADB,
Ik dacht dat ik nou net een lovend stukje op de “Speciale” in mijn bijdrage had opgenomen…
JS Oh moet dat dan nog geplaatst worden ,het cynisme druipt er af (hahah die johan) gr aad
Beste R.A en G.D
Voor de vervelende ervaring op de 50+beurs bij de aankoop van het setje beurspostzegels bied ik het volgende aan.
Kom naar Postex in Apeldoorn het derde weekend van oktober.
Daar ligt aan de TNT stand voor elk een envelop (op naam) met 0,30 eurocent. 50% rendement. Wel legitimatie overleggen.
Schrijf een reactie