Onlangs gaf Australië een postzegel uit waarop een politiehelikopter te zien is. Omdat deze zegel in mijn thematische verzameling ‘Politie’ past, is dat weer een leuke aanwinst. Wat ik bij zo’n gelegenheid wel vaker doe, is mijn verzameling weer eens door bladeren om te kijken hoeveel (in dit geval) politieheli’s er al in mijn verzameling zitten. En dat viel me niet tegen. Mag ik U uitnodigen voor een rondleiding?
Australië had in 1997 ook al een zegel met een politiehelikopter uitgegeven, waarop te zien is dat er een wandelaar (hiker) gered wordt.

Ook dit vind ik een mooie zegel. Wat ik hele spectaculaire beelden vind, zijn de maximumkaarten die de Australische post uitgegeven heeft over deze 2 heli’s. Ik zou er best eens in willen zitten. U ook?


Ik heb geen verstand van heli’s, dus ik kan er weinig bijzonderheden over vertellen. Ik zie in ieder geval op de volgende zegels dat de politieheli vaker voor reddingswerk wordt ingezet: Chili (afb. 5); Oman (afb. 6) en Zuid Afrika (afb. 7).



Ook zie je dat sommige heli’s worden gebruikt voor bewaking/controle, zoals te zien is op de zegels van Cuba,

India en Venezuela.

Daarnaast zie je op sommige postzegels dat de heli’s afgebeeld staan met andere vervoersmiddelen van de politie: Frankrijk en Uruguay.

Verder staan op een aantal zegels gewoon de politieheli’s, zonder commentaar: Hongarije, Iran,

Italië en Oostenrijk op een persoonlijke postzegel.

Zelf hoor ik boven Leiden ook wel eens een politieheli vliegen. Meestal is men dan op zoek naar iemand, of houdt men het verkeer in de gaten, zoals ook op dit Russisch postzegelblokje te zien is.

Tot slot kwam ik nog een heli tegen met een politieman ernaast. Hieruit komt Koningin Elisabeth gestapt, als zij op bezoekt is bij de Seycelles.

Kent U nog politieheli’s die ik kan gebruiken voor mijn thema?





















Reacties (1)
Heel erg leuk om te zien, Willem. Mooi (sub)thema ook. Als ik een politie-heli tegenkom, weet ik je te vinden. Mijn publikatie: 50 jaar Interpol kent geen heli !! jammer genoeg..
Schrijf een reactie