Met de gemeenteraadsverkiezingen voor de deur is er in Leiden een actie gestart dat het LAK-theater moet blijven. LAK is de afkorting van Leids Academisch Kunstcentrum. Het beschikt over een theaterzaal met foyer, studio’s voor toneel, dans en muziek en ateliers voor beeldende kunst. De theater van het LAK is een zogenaamd vlakkevloertheater met een flexibele tribune met 220 tot 244 zitplaatsen en twee kleedkamers voor de uitvoerenden.
De Universiteit Leiden maakte op 15 december 2008 bekend dat ze vanwege teruglopende financiële middelen per september 2010 zal de stoppen met de financiering van het LAK-theater. De universiteit wil zich beperken tot haar kerntaken, waar de exploitatie van het LAK buiten valt.
Dat pikt men in Leiden niet, en er wordt dus actie gevoerd. In Leiden zie je al veel posters voor de ramen met het opschrift “Het LAK-theater moet blijven.”
De kleinste poster die je kan voorstellen is de postzegel. En ook hierop zien we de tekst HET LAK THEATER MOET BLIJVEN, uitgegeven door door de Stichting Vrienden van het LAK in vellen van 10 . Leuk initiatief.

Het LAK is sinds 1983 gevestigd in het “Lipsiusgebouw” aan de Cleveringaplaats te Leiden. Daar stond ook een postkantoor.

En wie was Cleveringa ook al weer? Zie hiervoor het artikel “Leiden 1940 – een moedig jaar” van 12 november 2009.

Willem Hogendoorn spaart de thema’s Leiden en politie en is voorzitter van de Leidsche Vereeniging van Postzegelverzamelaars.

















Reacties (1)
Inderdaad, een mooi initiatief. Op deze manie wordt goed kenbaar gemaakt dat het Laktheater behouden moet worden. Zonde om zo’n cultuurhuis in Leiden te laten verdwijnen omdat er simpelweg geen geld voor is.
Schrijf een reactie