Drie prachtige postzegels gaf Polen afgelopen 20 november uit onder de naam ‘Verloren kunstwerken’. De eerste met een voor mij onbekende kunstenaar Albrecht Dürer. De tweede van de Belgische Peter Paul Rubens en als laatste onze eigen oerhollandse Rembrandt van Rijn. De postzegels hebben een waarde van 1,55 zÅ‚ en presenteren reproducties van bekende werken.


Welke kunstwerken zijn te zien op de postzegels:
* een tekening van Albrecht Dürer ‘Willibald Pirckheimer’
* de andere – een schilderij van Peter Paul Rubens ‘Christus is bezweken onder het kruis’
* op de derde – een ets van Rembrandt van Rijn ‘Josef vertelt zijn dromen.’
Dit laatste schilderij is in handen van het Rijksmuseum in Amsterdam.

Uitgiftekenmerken:
Ontwerper: Kazimierz Bulik Kazimierz Bulik
waarde: 1.55 zl
Oplage: 450.000 stuks
Druktechniek: rotatiediepdruk
Postzegelformaat: 31,25 x 43 mm
Papier:Â fluorescerend
Uitgiftedatum: 20 november 2009
Met dank aan Jan Prygoda voor het opmerken van deze uitgifte.

















Reacties (5) Schrijf een reactie
Als deze verloren kunstwerken zijn, waarom hangt deze rembrandt dan in het museum?
@Albert
Zoon van Herman, Harman, Harmen of Hermen?
Het schilderij van Rembrandt in het Rijksmuseum te Amsterdam is niet dezelfde dan die op de zegel van Polen staat. Op Polen staat de afbeelding van een ets in 3de of 4de staat, zelf heb ik boeken met afbeeldingen in 1ste en 2de staat. Het schilderij in het Rijks is een in het grauw geschilderde voorstudie van Rembrandt.
AD!
“De eerste met een voor mij onbekende kunstenaar Albrecht Dürer.” ????
Ik had ook nog nooit van Albrecht Dürer gehoord. Zijn naam in het artikel linkt naar een uitgebreid verhaal over hem op Wikipedia. En als je hier klikt dan kom je op de pagina die WebMuseum aan hem heeft gewijd. Mooie kunstwerken!
Schrijf een reactie