Vanmiddag, bij de officiële overhandiging van de eerste velletjes van TNT Post aan de vijf goede doelen van de Jubileumzegels 2009, vertelde Helene Bergmans van Bureau Barlock dat er ook een taart van vijf lagen had kunnen staan. Toch heeft dit ontwerp, dat één van de vijf voorstellen was, het uiteindelijk niet gered.
Barlock kwam uiteindelijk op de vondst om iedere organisatie onder te brengen in een van de lagen van een vitrinekast. “Door het gebruik van een glazen kast is elke organisatie even goed uitgelicht zodat ieder evenveel aandacht krijgt. De vitrinekast hebben wij in een tableau vivant neergezet, een levend schilderij. Hij staat op een centrale plaats in een moderne huiskamer waar een feest wordt voorbereid. Een jongen is druk bezig met het ophangen van slingers. Er staat een kostelijke taart te wachten, van wel drie lagen hoog. En er zijn bloemen. Allemaal ter ere van de jubilerende organisaties.”

De bijeenkomst was in het sfeervolle Hofwijck ofwel het Huygens Museum. De zaal was voorzien van alle voorwerpen die op het velletje terug te vinden waren.

Na een korte speech van directeur Linda van Zomeren (foto links) en de toelichting van Bureau Barlock kreeg elk goed doel een lijst overhandigd met een velletje Jubileumzegels.

Om de goede doelen veel succes te wensen in het komende jaar werden daarna 385 ballonnen opgelaten, ofwel een optelsom van de aantallen jubileumjaren bij elkaar.

Ook de jongen op het trappetje was aanwezig bij de presentatie. Hij blijkt de zoon te zijn van de fotograaf van het velletje Joost Wolzak en zijn vrouw, styliste Preta Wolzak.

De Jubileumzegels kunnen gekocht worden in combinatie met 5 kaarten. Het setje is dan € 5,50 waarbij er € 1,10 naar de goede doelen gaan.

En natuurlijk mag een groepsfoto niet ontbreken.

Na afloop heb ik nog even gevraagd of het ook mogelijk was eerdere ontwerpen te kunnen krijgen. Bergmans gaf echter aan dat ze dit niet graag doen. Eerdere ontwerpen zijn niet af en die presenteren ze niet graag. Jammer, want ik had ze jullie wel graag willen laten zien.


















Reacties (9) Schrijf een reactie
Ook verkrijgbaar:
Set Jubileumpz. ‘09 (Postzegelvel + GRATIS wenskaarten)
Voor euro 1,10 plus euro 4,0 = euro 5,50
Beschrijving
Ter ondersteuning van de goede doelen is ook een bijpassende set van vijf wenskaarten ontworpen.
Van elk verkochte set gaat € 1,10 naar een van de vele initiatieven van de 5 goede doelen
Tja, Gratis is een relatief begrip bij TNT Post.
Nog ter aanvulling: de foto voor het ontwerp (de woonkamer waarin de doorzichtige kast staat) is gemaakt in samenwerking met Thijs Wolzak en Fortblink.nl. De jongen die op het trappetje staat en slingers ophangt, is de 9-jarige Joost Wolzak, zoon van de fotograaf.
Op de site van TNT Post helaas weinig informatie over de kaarten die bij de set geleverd worden. Zijn het misschien de kaarten die op de laatste groepsfoto getoond worden?
@René, het is de foto boven de groepsfoto. Daar zie je links van de voorkant één van de kaarten. De andere 5 hebben ook een kaart met één kleur en één afbeelding.
Op de kaarten staat “bijkletsen” “bedankt” “welkom thuis” “in de wolken” en “feestje bouwen?”. Ik zag ze net ook in de reclame van TNT Post die ik per e-mail kreeg.
Ze hebben ook eem motief dat uit de tekening van iedere postzegel genomen is. Je kunt je dus leuk combineren.
Inderdaad het motief/kader van de omtrekvorm is ontleend aan het hoofdmotief van iedere ‘goede-doelen-postzegel’ en gevuld met een kenmerkende activiteit van iedere jubilaris.
Lieve mensen,
die jongen op de postzegel heet geen Joost maar SCOTT en is geen 9 jaar maar 10.
Beste Bate en Lia,
Het is al weer zo’n twee en half jaar geleden dat we de jubileumzegels hebben gedaan.
Wat ik graag zou willen ontvangen zijn de fotoos, als dat nog kan, waar ik op sta in het Communicatie museum en in Hofwijck.. maar dan in iets hogere resolutie?
het betreft:
/Users/helene/Desktop/Barlock.jpg
en
/Users/helene/Desktop/barlock_jubileumzegels_2009.jpg
Beste groeten, Hélène Bergmans
Schrijf een reactie