Antiekhandelaar John Shephart bood vorige week op een veiling in Birmingham iets heel bijzonders te koop aan. Een stukje taart van 138 jaar oud. Zelf noemde hij het “een fantastisch stukje geschiedenis”. Het is een stukje van een bruidstaart van de dochter van de Britse Koningin Victoria. Prinses Louise trouwde op 21 maart 1871 in Windsor Castle met de Markies van Lorne.

Prinses Louise en de Markies van Lorne
Het huwelijk veroorzaakte nogal wat opschudding. Koning Victoria wilde haar dochter namelijk niet laten trouwen met de huwelijkkandidaten van de koningshuizen die traditioneel in aanmerking kwamen. Ze koos voor de Markies van Lorne, die van lagere adel was.
De bruidstaart was de meest opzichtige ooit gemaakt in de Victoriaanse tijd. De taart was 1,52 meter hoog en woog 84 kilo. De banketbakker werkte 3 maanden aan de decoratie bestaande uit wapenschilden van de bruid en de bruidegom.



Behalve deze persoonlijke postzegels heb ik geen postzegels met bruidstaarten erop kunnen vinden.


Slovenië 2006 Finland 2006
En ook postzegels met gewone taarten blijken schaars. Op de Sloveense postzegel is “kvasenica” afgebeeld en op de Finse zegel zien we duidelijk een bosbessentaart.
Het stukje taart dat geveild werd, was verpakt in antiek perkament dat in 1871 in een elegant handschrift beschreven werd. Het pakje werd dichtgebonden met een koord. We hebben het hier overigens met recht over “een stukje taart”, want het pakte is slechts 2,5 cm breed.

De prachtige taart ten spijt, het werd geen gelukkig huwelijk. Het paar bleef kinderloos. Prinses Louise zou onvruchtbaar zijn. Ook leefden de Markies en de Prinses lange periodes gescheiden van elkaar en werd er getwijfeld aan de geaardheid van de Markies. Helaas dus geen kinderfeestjes met vrolijke verjaardagstaarten, zoals op de postzegels hieronder.


Korea 2005 Frankrijk 2008
Een woordvoerster van de veiling noemde het item extreem zeldzaam en verwachtte een grote interesse van verzamelaars. De startprijs was € 165. Ik vraag me af wat het stukje taart uiteindelijk heeft opgebracht. Het is “wat een gek er voor geeft”. Maar ik heb het helaas nog niet kunnen achterhalen.



Er zijn ook Nederlandse postzegels met taarten erop. Met dank aan Toon die in een reactie naar deze zegels verwees.

Op 1 mei bracht de Verenigde Staten deze mooie postzegel met bruidstaart erop uit. Drie mooie lagen zoetigheid met prachtige witte bloemen bovenop. Stewie bedankt voor je bijdrage!





















Reacties (26) Schrijf een reactie
@Jacqueline,
we hebben in Nederlandook een TAART op de postzegels nvph-1646, nvph-1721 en nvph-1785.
@Toon, dank voor je reactie. Ik heb de postzegels in het artikel opgenomen.
Hi,
and sorry for commenting in english (my dutch is really bad and limited ;) )
Finland does actually have couple of stamps with wedding cakes. Last years greeting stamps had a cake , and 2001 valentines day booklet had several cake stamps.
A great story anyway. I wonder how cake that old would taste… lol
Keijo, ihmiset täällä puhuvat myös suomea ;-)
wow! het postzegelblog gaat echt internationaal!
@Keijo, prima hoor een reactie in het Engels. Helaas heb ik de Finse postzegels met bruidstaarten niet kunnen vinden. Jammer, want ik had ik ze er graag bijgeplaatst.
@Jan, je vindt het vast wel goed dat ik in het Nederlands antwoord en niet in het Fins ;-)
Kijken of dit werkt
http://www.scandinavianstamps.nl/images/08-04253-0.jpg
Keijo, tämän vuodeo Terveisin-postimerkkejä :
http://digilibrary.itella.com/servlet/Piccolo?action=showfilegroupitems&groupID=6057203&page=filegroup.html
vuodeo = vuoden
Vreemd dat je ineens moet inloggen maar hier stond het voorontwerp :
http://www.posti.fi/images/kuvitus/pmk/2009kuvat/i_Terveisin!.jpg
En nu pakt ie niet de hele link.
Vanwege het “uitroepteken”!
Zou goed kunnen. Finland 2006 staat hier beter :
http://www.wnsstamps.ch/en/stamps/FI038.06
Hi Keijo nice to see you here!
@Dolores
Stampboards en het Postzegelblog maken zich op voor een fusie…. :)
Hebben onze zuiderburen (België)geen taart of vla(ai) op een postzegel staan?
@Jan Prygoda: Hi Jan. I should have remembered you and your finnish skills. Have read several of your writings about finnish stamps.
@Dolores… :) Remember, you tipped me on this site few months back? Since then I have been reading Postzegelblog via Google translate.
-keijo-
oops… and almost missed Rein completely….stampboards+ postzegelblog = LOL
Haha a little reunion at postzegelblog. How nice Keijo, the articles at your blog about the Austria stamps, and the article about spring and the stamps!
@Keijo, nice to hear you’re reading Postzegelblog with Google Translate. I Googled your blog and put it in my favorites!
@Albert, natuurlijk hebben onze bourgondische zuiderburen ook iets met taart en zeker met vlaai.
speciaal voor jou dan een taart op
http://i79.photobucket.com/albums/j151/postzegel/taartBE.jpg
@Jacqueline, nou vooruit nog eentje dan:
http://stamp-search.com/images/guy0106bp74suprise-boop.jpg
@Toon, leuk dat je zo met taarten gooit ;-) Die Belgische was ik tegengekomen, maar de Betty Boop niet. Leuke zegel.
Deze is ook leuk:
http://www.collectgbstamps.co.uk/images/gb/1993/1993_799_l.jpg
en dit is de kaft van het boekje waar de zegel uitkomt:
http://www.british-stamps.com/_images/stamps/4247.jpg
USA heeft op 1 mei een zegel uitgegeven met een bruidstaart:
http://www.stampnews.com/stamps/stamps_2009/stamp_1241335878_905127.html
Yes! Een bruidstaart ;-)
@Stewie, super! Ik heb de zegel er in het artikel bijgeplaatst. Bedankt!
Schrijf een reactie