Een nieuwe stelling, een nieuw artikel. Over postzegelverkiezingen. Meer in het bijzonder over of jullie daar ja dan nee het nut van inzien en er al dan niet aan graag aan meedoen.
De achtergrond van de nieuwe stelling? Twee postzegelverkiezingen van TNT Post . De ene voor de Mooiste Postzegel vanaf 1994. De andere voor de Mooiste Postzegel van 2006. Even klikken en je ziet precies wat de beide verkiezingen behelsen, op welke zegels je kunt stemmen en hoe je dat moet doen.
Of ik ga stemmen? Ik denk het wel. Sterker nog, ik ga nu meteen met de billen bloot. Wat betreft de Mooiste Postzegel vanaf 1994 ga ik voor de Provinciezegel uit 2002.
En mijn Mooiste Postzegel van 2006? Ik weet het, hij is hier op zijn zachtst gezegd niet al te lovend ontvangen, maar toch: de Karel Appel-zegel ter gelegenheid van de Weken van de Kaart, die is het voor mij.
Wat jullie? Ik ben heel benieuwd naar jullie voorkeuren. Dus: laat jullie horen, hier maar natuurlijk ook op de TNT Post-verkiezingssites. Tenzij jullie natuurlijk een aversie hebben tegen alles wat met Postzegelverkiezingen te maken heeft. Maar, ook dan hoor ik het graag!
Nog even over de vorige stelling: de overgrote meerderheid van jullie vindt dat bijzondere technieken een extra dimensie toevoegen aan het verzamelen van postzegels.





















Reacties (11) Schrijf een reactie
Van mij mag deze er wel bij. Ze geven er al zoveel uit en hoemeer er uitgegeven worden hoe minder verzamelaars er zullen blijven. Bij ons in Belgie hoeven we niet te denken of we gaan stemmen of niet. Het is van moeten – stemmen is verplicht – met uitzondering van zieken,etc… . Eigenlijk zou iedereen moeten gaan stemmen of het nu verplicht of vrij zijn van te stemmen. Het is op die dag dat U eens uw plicht kunt vervullen.
Een voorkeur van postzegel heb ik niet daar ik geen voorkeur heb aan “politieke” getinte postzegels.
Groetjes uit Belgie.
Ik heb wel meegedaan met de verkiezing. Ik hoop dat de TNT daardoor bij de nieuwe uitgiften beter bedenkt wat de “koper” (verzamelaar) eigenlijk wilt. Ik heb voor de mooiste zegel vanaf 1994 gekozen voor de 5x hart voor de natuur. Dit omdat ik “dieren/natuur” zegels zelf ook verzamel en het mooie foto’s vond. Wat dat betreft had ik op meerdere kunnen stemmen, want er stonden nog meer natuur-zegels tussen.
Voor de verkiezing van 2006, heb ik gekozen voor Rembrandt vel en bedreigde dieren. Ik vond de rembrandt zegels heel mooi en een luxe uitstraling hebben. Ik kreeg ontzettend veel positieve reacties van mijn buitenlandse kennissen (uit USA/Canada en Australië)Ik vond het wel een gedoe dat ik een extra grote envelop moest gebruiken om al die zegels erop te plakken. (Ik vind de buitenland zegels leuk voor 1 keer, maar gebruik het liefst dit soort uitgiften) Dit zelfde geldt ook voor de bedreigde dieren serie.
Ik ben blij met velletjes met allemaal verschillende zegels (bij Rembrandt dan 5 verschillende)
Beter dan 10 keer dezelfde zegel en ze mogen Beatrix ook wel eens opfrissen.
@Gerrit Jan
ik heb vannacht nauwelijks kunnen slapen na het zien van zo’n bloederige Miss Baarsjes verkiezing [van speijk]en dan kom jij aanzetten met zo iets leuks…
Waarom was er al een voorverkiezing per jaar? Kiezen uit maar 3 per jaar van de voorfgaande jaren is toch wel een grote beperking. En waarom mag Beatrix niet mee doen?
@Gerrit Jan
Om maar enkele voorbeelden te geven van missers:
1994 Vogels – Fepapost
1994-1996 Natuur en milieu
1996 Tom Poes en Heer Bommel
1996 Sesamstraat
1996 Sport
1997 Wijnglas
etc.
Je gaat toch bij een beste Premier-verkiezing sinds 1945 de keuze geven uit Marijnen, Biesheuvel, de Jong, de Quaey, den Uyl en Balkenende?
@Gerrit Jan,
‘t liefst had ik mijn stem willen uitbrengen op Kuifje,maar helaas…??? Oke, van van Bostelen dan, als alternatief,uit 2002 maar weder, eilaas??? Ben daardoor aan ‘t zwalken geraakt or…., must I say: I am Sailin’……….
ik heb voor 2006 gestemd op de bedreigde dieren, en voor die andere op sail 2000. dat laatste omdat dat het eerste postzegelvelltje dat ik kocht was (en omdat hij zo mooi is natuurlijk).
ik heb gestemd op onze oude “meesters”,
vind ik er gezellig uitzien.
Persoonlijk vind ik dat er vanaf 1994 tot zo’n beetje de millenniumwissel (en eigenlijk al vanaf begin jaren 80) weinig, echt mooie postzegels verschenen zijn. Er is geen periode in de Nederlandse postzegelgeschiedenis dat er zulke foeilelijke zegels zijn verschenen. Vanaf 2000 vind ik het aantal mooie ontwerpen wel toenemen. Mooiste zegel na 1994 de Grafische zegels uit 2001. De mooiste van 2006 de Going for Gold zegels vanwege het inovatieve karakter.
Mooiste postzegel sinds 1994? Ik hou van kunst op postzegels en vind het velletje met de drie Vermeer postzegels een van de mooiste uitgiften sinds 1994.
De Rembrandt zegels van 2006 zijn ook een mooie aanwinst en inderdaad: ook erg geliefd bij mijn buitenlandse vrienden.
@Webmaster
Is ier iemand die checkt of een reactie bestaande uit alleen een URL wle veilig is?????
En zo niet wordt die dan verwijderd???
@ Rein
Er is wel degelijk iemand die regelmatig checkt of er ‘verkeerde’ reacties op de blog en/of het Prikbord worden gepost. We zijn echter niet 24 uur per dag online en dan kan het wel eens gebeuren dat het er iets langer opstaat.
We hebben de reactie verwijderd.
Schrijf een reactie